Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia synon që në takimin e sotëm të Këshillit të Sigurimit për Kosovën të riaktualizojë propozimin e Moskës për vazhdimin e bisedimeve midis Prishtinës dhe Beogradit, njoftojnë mediat ruse. Sipas tyre në raportin e Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara nuk ka propozim për vazhdimin e bisedimeve, por flitet për rrezikun që paraqet zvarritja në përcaktimin e statusit të Kosovës.
XS
SM
MD
LG