Ndërlidhjet

MITROVICË


Kandidati i radikalëve për president të Serbisë, Tomisllav Nikoliq ka mbajtur sot një tubim parazgjedhor në pjesën veriore të Mitrovicës. Nikoliq u ka adresuar serbëve lokal mesazhe se Serbia nuk do ta japë Kosovën, për t'u bërë pjesë e Bashkimit Evropian.
Tubimi ka përfunduar qetë dhe pa incidente.
XS
SM
MD
LG