Ndërlidhjet

MOSKË


Shefi i shtatmadhorisë së ushtrisë ruse, Yuri Baluyevski tha se Moska e mban të drejtën për ta përdorë armatimin bërthamor në sulme parandaluese në rast të kërcënimit madhor.
"Ne nuk kemi plane për ta sulmuar askend, por ne e konsiderojmë të domosdoshme për të gjithë partnerët tanë në botë që ta kuptojnë qartë", tha gjenerali Baluyevski, për të shtuar se Rusia do ta mbrojë sovranitetin dhe integritetin territorial të saj.
XS
SM
MD
LG