Ndërlidhjet

TBILISI


Mihail Sakashvili është inauguruar për mandatin e dytë presidencial në Gjeorgji. Sakashvilli 40 vjeçar ka marrë postin në praninë e diplomatëve të huaj dhe mijëra mbështetësve. Ndërkaq opozita nuk ka pranuar fitoren e Sakashvillit dhe ka paralajmëruar se pasdite do të mbajë protesta.
Ndërkohë ministri i Jashtëm i Rusisë Sergej Lavrov deklaroi se Rusia po sheh mundësinë e heqjes së sanksioneve ndaj Gjeorgjisë, të cilat u vendosën pas grindjeve diplomatike me 2006. Lavrov qëndroi në Gjeorgji për të përcjellur inaugurimin e mandatit të dytë presidencial të Mihail Sakashvillit.
XS
SM
MD
LG