Ndërlidhjet

BERLIN


Ministrat e jashtëm të 6 vendeve më të fuqishme në botë do të takohen nesër në Berlin për të diskutuar mundësinë e tretë për rezolutën e sanksioneve të Kombeve të Bashkuara kundër Iranit. Takimi mbledh diplomatët më të lartë nga Shtetet e Bashkuara, Britania, Franca, Kina, Rusia dhe Gjermania.
XS
SM
MD
LG