Ndërlidhjet

KABUL


Presidenti i Afganistanit Hamid Kharzai tha se terrorizmi mbetet "sfida kryesore" e vendit. Në një fjalim në parlament, Kharzai tha se goditja e burimeve fillestare të terrorizmit, shterrja e burimeve financiare dhe pengimi i përhapjes së terrorizmit duhet të jenë pikat kyçe në luftimin e terrorizmit.
XS
SM
MD
LG