Ndërlidhjet

ANKARA


Kryeministri i Greqisë, Kostas Karamanlis, arriti për vizitë në Turqi, që është vizita e parë e një kryeministri grek në afro 50 vitet e fundit. Armiq për një kohët të gjatë, Turqia dhe Greqia kanë mospajtime lidhur me shumë çështje, përfshirë edhe ishullin e ndarë të Qipros, por marrëdhëniet janë përmirësuar gjatë viteve të fundit.
XS
SM
MD
LG