Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga një sulm vetëvrasës me bombë sot është vrarë shefi i policisë në Mosul të Irakut. Sulmuesi vetëvrasës e kishte aktivizuar eksplozivin derisa shefi i policisë po e vizitonte vendin ku dje ishin vrarë 18 vetë dhe plagosur afro 150 të tjerë. Gjatë shpërthimit të sotëm u vra edhe një polic irakian, ndërsa u plagos një ushtar amerikan.
XS
SM
MD
LG