Ndërlidhjet

ANKARA


Një oficer i policisë dhe katër përkrahës të Al-Kaidas janë vrarë pas bastisjeve të disa shtëpive në juglindje të qytetit Gaziantep. Policia tha se ka arrestuar rreth 20 persona dhe ka kapur një numër të madh të armëve dhe dokumenteve që thuhet se janë të lidhura me Al-Kaidan. Qeveria lokale tha se autoritetet besojnë se militantët po përgaditnin sulme të mëdha.
XS
SM
MD
LG