Ndërlidhjet

UASHINGTON


Mbështjetja për planin e Ahtisarit është rruga për të evituar jostabilitetin dhe shpëthimin e dhunës në rajon, ka deklaruar mbrëmë zëdhënësi i Departamentit të Shtetit Tom Casey.
I pyetur nga gazetarët për të komentuar nënshkrimin e marrëveshjes për energjinë ndërmjet Rusisë dhe Serbisë, Casey ka thënë se nuk është i informuar për hollësitë e kësaj marrëveshje, por se të dy vendet janë të lira të nënshkruajnë një marrëveshje të tillë.
XS
SM
MD
LG