Ndërlidhjet

PRAGË


Çmimet në tregjet financiare aziatike kanë rënë. Në Japoni u shënua një rënie prej 2.5%, mbi 4% në Hong Kong dhe Indi dhe 5.5% në Kinë. Analistët thonë se reagimi në tregun financiar është si pasojë e takimit të rradhës të Bankës Qëndrore amerikane. Pritet ulje e sërishme e interesave në përpjekje për të penguar recesionin e ekonomisë amerikane.
XS
SM
MD
LG