Ndërlidhjet

LONDËR


Udhëheqësit e Britanisë, Francës, Gjermanisë dhe Italisë do diskutojnë sot për trazirat në tregun financiar.
Kryeminsitri britanik Gordon Brown do presë homolgët e tij nga Gjermania dhe Italia si dhe presidentin e Francës.
Pritet që drejtuesit e ekonomive kryesore evropiane të kërkojnë më shumë transparencë financiare.
Presidenti i Komisionit Evropian, Jose Manuel Barroso, pjesëmarrës në takim, tha se Bashkimi Evropian nuk përballet me recesion, megjithëse pritet rënie ekonomike gjatë muajit të ardhshëm.
XS
SM
MD
LG