Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Do të duhen javë përpara se Këshilli i Sigurimit të jetë i gatshëm të votojë për sanksionet e reja ndaj Iranit. Teherani po përballet me presione shtesë nga bashkësia ndërkombëtare pasi nuk ka pranuar të heqë dorë nga pasurimi i uraniumit. 15 vendet anëtare të Këshillit të Sigurimit aktualisht po diskutojnë një propozim rezolutë të hartuar nga Shtetet e Bashkuara, Rusia, Franca, Britania, Kina dhe Gjermania.
XS
SM
MD
LG