Ndërlidhjet

MOSKË


Kandidanti pro rus për zgjedhjet presidenciale në Serbi Tomislav Nikoliq ka arritur në Moskë.
"Gjatë 17 viteteve sa kam shpenzuar në politikën serbe, unë kam luftuar për t'u kthyer në drejtim të Rusisë", citon agjencia Itar-tas kandidatin Nikoliq.
"Bindja ime ka qenë e fuqishme për pozicionin parimor të Rusisë në çështjen e Kosovës, mbrojtja e pandryshuar e normave të ligjit ndërkombëtar, si dhe ruajtja e sovranitetit dhe integritetit territorial të Serbisë", tha Nikoliq në Moskë.
XS
SM
MD
LG