Ndërlidhjet

ANKARA


Të paktën 17 njerëz humbën jetën dhe 40 u plagosën nga shpërthimi në një lagje industriale në Stamboll. Shpërthimi ka shkatërruar ndërtesën tri-katëshe të një kompanie tekstili dhe ka dëmtuar rëndë ndërtesat për rreth. Besohet se 15 njerëz kanë mbetur nën rrënojat.
Zyrtarët thanë se shkaku i shpëthimit nuk dihet, por guvernatori i Stambollit Muammer Guler e përjashtoi mundësinë e terrorizmit.
XS
SM
MD
LG