Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zyrtarë amerikanë dhe rusë presin që sot të nënshkruhet marrëveshja për eksportin e uraniumit të Rusisë në Shtetet e Bashkuara për ta furnizuar industrinë bërthamore amerikane. Departmenti amerikan i Tregtisë njoftoi se marrëveshja do tu ndihmoj Shteteve të Bashkuara për furnizim të sigurtë të karburantit bërthamor, pjesërisht nga importi i uraniumit nga Rusia.
XS
SM
MD
LG