Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush tha se nuk do t'i tërheqë shumë shpejtë forcat e Shteteve të Bashkuara nga Iraku për shkak se një lëvizje e tillë mund t'i dëmtojë përmirësimet në fushën e sigurisë atje.
Bush tha se çfarëdo vendimi për reduktimin e trupave do të bazohet në rekomandimet e komandantëve ushtarakë në Irak dhe kushtet në terren.
Gjatë një fjalimi në Las Vegas, presidenti Bush tha se Iraku është "fushë e rëndësishme" në luftën kundër terrorizmit dhe se Shtetet e Bashkuara duhet të arrijnë sukses atje.
XS
SM
MD
LG