Ndërlidhjet

NJU JORK


Kompania Microsoft ka bërë një ofertë befasuese prej 44.6 miliardë dollarësh për të blerë një nga gjigantët e internetit "Yahoo", në përpjekje për të sfiduar dominimin e "Google" në tregun virtuel dhe të reklamave. Yahoo tha se po e studjon ofertën.
Në fillim të javës, Yahoo shpalli rënie të re të profitit, dhe tha se do të shkurtojë 1 mijë vende pune.
XS
SM
MD
LG