Ndërlidhjet

PEKIN


Parashikimet thonë se Kina mund të presë edhe 10 ditë tjera të dimrit të ashpër, ndërkohë që stuhitë e forta kanë shkaktuar vdekjen e të paktën 60 njerëzve.
Mediat shtetërore njoftuan se moti i ftohtë ka prekur rreth 80 milionë njerëz.
Zyrtarët thanë se afro 250 mijë shtëpi kanë kollapsuar nga bora dhe akulli i madh, ndërsa mbi 7 milionë hektarë me të mbjella janë shkatërruar.
XS
SM
MD
LG