Ndërlidhjet

NAIROBI


Të paktën 34 njerëz kanë humbur jetën në përleshjet e fundit etnike në Kenian perëndimore, kur turrma njerëzish u vërsulën gjatë natës në qytetin Ainamoi, shumica e të cilëve ishin të armatosur me shtiza dhe thika.
Duna e fundit ndodhi një ditë pasi qeveria dhe liderët e opozitës e shpallën marrëveshjen 4-pikëshe për t'i dhënë fund krizës, e cila u shkaktua nga zgjedhjet e kontestuara presidenciale të 27 dhjetorit.
XS
SM
MD
LG