Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ministri i Jashtëm i Shqipërisë Lulëzim Basha vjen në një vizitë të paparalajmëruar në Kosovë. Ai takohet pasditen e sotme me presidentin Fatmir Sejdiu, kryetarin e Kuvendit Jakup Krasniqi dhe zëvendësshefin e UNMIK-ut Larry Rosin.
Ministri Basha, vjen në Kosovë, pas vizitave në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku u takua me sekretaren amerikane të shtetit Condolizza Rice dhe në selinë e Bashkimit Evropian në Bruksel.
XS
SM
MD
LG