Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani ka thënë se baza ushtarake franceze në Emiratet e Bashkuara Arabe nuk do të ndihmoj sigurinë dhe paqen në rajon. Zëdhënësi i ministrisë së Jashtme Mohamed Ali Hoseini ka deklaruar se Teherani është kundër çfardo shtimi të pranisë së jashtme ushtarake. Në janar Franca ka nënshkruar një marrëveshje me Emiratet e Bashkuara Arabe për vendosjen e një baze të përhershme ushtarake në këtë vend.
XS
SM
MD
LG