Ndërlidhjet

KABUL


Vërsuljet e trupave afgane dhe atyre të NATO-s kanë rezultuar me vrasjen e disa civilëve, përfshirë disa fëmijëve, si dhe të një numri luftëtarësh talebanë.
Zyrtarët nga provinca Arah kanë dhënë shifra të ndryshme për civilët e vrarë që humbën jetën në sulmet e djeshme. Guvernatori i distriktit Bakwa tha se dy gra dhe tre fëmijë janë në mesine të vrarëve.
XS
SM
MD
LG