Ndërlidhjet

HELSINKI


Kryesuesi i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim Evropian, Ukka Kanerva sot e fillon vizitën dy ditëshe në Beograd dhe Prishtinë. Me këtë rast ai do të takohet me liderët lokalë për të diskutuar për stabilitetin rajonal. Prej 1 janarit të këtij viti Finlanda e kryeson OSBE-në, që ka 56 anëtarë.
XS
SM
MD
LG