Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretarja amerikane e shtetit, Condoleezza Rice pritet që sot më vonë gjatë ditës në Londër të takohet me kryeministrin Gordon Brown dhe ministrin e Jashtëm britanik, David Miliband. Raportohet se në këtë takim me zyrtarët e lartë britanikë, Rice do të diskutojë për Afganistanin, Irakun, Iranin dhe Kosovën.
XS
SM
MD
LG