Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ministri i Punës dhe Çështjeve Sociale Rasim Ljajiç ka paralajmëruar mundësinë që zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Serbi të mbahen në 11 maj, në ditën kur mbahen zgjedhjet lokale. Në një prononcim për shtypin serb, Ljajiç e ka akuzuar kryeministrin Koshtunica se i bën obstrukcion punës së qeverisë dhe e pengon procesin e integrimit evropian të vendit, vetëm për të ruajtur pushtetin e tij politik.
XS
SM
MD
LG