Ndërlidhjet

SARAJEVË


Bosnja duhet të lëvizë me më shumë shpejtësi drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian si masë sigurie ndaj ndonjë krize të mundshme pas shpalljes së pavarësisë së Kosovës, ka deklaruar i dërguari i bashkësisë ndërkombëtare, Mirosllav Lajçak për të përditshmen Osllobogjenje.
"Raporti mes Bosnjës dhe Kosovës është një tjetër arsye pse nevojitet që Bosnja të gjejë vendin e vetë brenda strukturave evropiane", tha Lajcak.
XS
SM
MD
LG