Ndërlidhjet

MOSKË


Ambasadori i Iranit në Moskë është cituar të ketë thënë se Teherani ka filluar ndërtimin e centralit të dytë atomik. Agjencia ITAR TAS duke cituar Gholamreza Ansari, thotë se ndërtimi ka filluar në Darkovin, pjesën jug-perendimore të provincës Kuzestan. Irani ka thënë se planifikon të ndërtojë central me 360 megavat dhe tashmë nevojitet "të mendojë për karburantin e saj".
XS
SM
MD
LG