Ndërlidhjet

UASHINGTON


Gara për të fituar nominimin e demokratëve për zgjedhjet presidenciale amerikane sot vazhdon në tre shtete tjera. Senatorët Hillary Clinton dhe Barack Obama do të përpiqen të sigurojnë sa më shumë nga 160 delegatët që do të dalin nga votimet në shtetet Washington, Nebraska dhe Louisiana.
Clinton dhe Obama janë në garë të ngushtë pas të "Martës së Madhe" ku u votua në mbi 20 shtete.
XS
SM
MD
LG