Ndërlidhjet

MYNIH


Rusia ka thënë se do të mbrojë interesat e veta nacionale. por nuk kërkon konfrontim të drejtpërdrejtë me rivalët. Zëvendësi i parë i kryeministrit Sergei Ivanov tha sot në konferencën e Mynihut se nuk do të ballafaqohet me sfidat duke krijuar blloqe ushtarake. Këto komente u bënë pas akuzave të përsëritura të Moskës drejtuar Perendimit se dëshiron rifillimin e garës në armatim pëmes vendosjes së sistemit të mburojës kundër – raketore në Çeki dhe Poloni.
XS
SM
MD
LG