Ndërlidhjet

KIEV


Zyrtarët e kompanisë shtetërore ukrainase të gazit Naftogaz ndodhen në Moskë në përpjekje për të penguar ndërprerjen e furnizimit me gaz nga Rusia.
Javën e kaluar, gjiganti rus Gazprom tha se kompania ukrainase ka borxh prej 1.5 miliardë dollarë, të cilën kjo e fundit e mohon.
Mosmarrëveshja i hodhi hije takimit të presidentëve Viktor Yushchenko dhe Vladimir Putin, që nesër do të zhvillohet në Moskë.
XS
SM
MD
LG