Ndërlidhjet

CYRIH


Policia e Zvicrës tha se persona të armatosur mbrëmë kanë grabitur vepra artistike nga muzeu në Cyrih në vlerë prej 100 milionë dollarë. Ndër veprat e vjedhura janë pikturat e impresionistëve Paul Cezzane, Edgar Degas, Vincente van Gogh dhe Claude Monet. Policia e quajti vjedhjen "grabitje spektakulare të artit", por nuk e identifikoi muzeun.
Javën e kaluar dy piktura të Pablo Picassos u vodhën nga një ekspozitë afër Cyrihut.
XS
SM
MD
LG