Ndërlidhjet

BANJA LLUKA


Kryeministri i Republikës Serbe të Bosnjës, Millorad Dodik i ka bërë thirrje qytetarëve që të jenë të qetë nëse Kosova, ashtu sic edhe pritet do të shpallë pavarësinë.
"Ata që mbështesin akte të tilla të njëanshme duhet të përballen me faktin se kjo do krijojë një situatë të re në rajon dhe në botë", tha Dodik.
XS
SM
MD
LG