Ndërlidhjet

PRISHTINË


Vendosja e misionit të BE-së në Kosovë është çështje e ditëve, tha në Prishtinë Jonas Jonson nga zyra civile ndërkombëtare. "Ne po punojmë drejt vendosjes së këtij misioni, dhe po ecim shumë mirë kësaj rruge. Jemi shumë afër vendimit. Çdo gjë është në rrugë të drejtë dhe mendoj se është çështje ditësh kur do të vendosen të gjitha procedurat", tha Jonas Jonson i cili njëherit është edhe përfaqësues personal i Havier Solanës në Kosovë.
XS
SM
MD
LG