Ndërlidhjet

BAGDAD


Ministri i jashtëm britanik Jack Straw tha sot se trupat britanike do të fillojnë për disa muaj, të tërhiqen nga Iraku. Gjatë vizitës në këtë vend, Straw nuk përcaktoi afate kohore për tërheqjen e 8 mijë ushtarëve, por shtoi se" kjo do të ndodhë gradualisht dhe kur irakenët të jenë të kënaqur nga përgjegjshmëria e vetë forcave të tyre".
XS
SM
MD
LG