Ndërlidhjet

NJU DELHI


Meteorologët thanë se në Nju Delhi sot është shënuar temperatura më e ulët në 70 vitet e fundit.
Temperatura kishte arritur gati 0 gradë celsius dhe si pasojë e të ftohtit kanë vdekur 116 njerëz, kryesisht të varfër që kishin fjetur jashtë.
Sipas meteorologëve, këto temperatura janë për 7 gradë më të ulëta se temperaturat normale në Indi.
XS
SM
MD
LG