Ndërlidhjet

UASHINGTON


Nënpresidenti amerikan Dick Cheney, është në gjendje të mirë shëndetësore, pasi ishte shtruar sot në spital për shkak të problemeve me frymëmarrjen. Presidenti Bush tha se Cheney do të kthehej në punë gjatë ditës. Cheney prej kohësh vuan nga zemra, ku dhe i është nënshtruar ndërhyrjes kirurgjikale.
XS
SM
MD
LG