Ndërlidhjet

SEUL


Presidenti i njërit nga universitetet më prestigjioze të koresë së Jugut ka kërkuar ndjesë për mashtrimin shkencor në institucionin e tij, duke thënë se dy letrat e falsifikuara për kërkime embrionale, e kanë turpëruar shkencën dhe vendin e tij.
Paneli hetues në universitetin Kombëtar të Seulit tha se shkencëtari i mirënjohur Huang Vo-Suk, i cili tashmë ka dhënë dorëheqje, i ka falsifikuar të dhënat në të dy letrat kryesore për kërkimet embrionale, por ia ka dalë që të krijojë qenin e parë të klonuar në botë.
XS
SM
MD
LG