Ndërlidhjet

BERLIN


Shefi i UNMIK-ut, Soren Jessen-Petersen, do të zhvillojë sot bisedime në Berlin me përfaqësues të lartë të qeverisë federale.
Ai fillimisht do të takohet me ministrin e Jashtëm të Gjermanisë, Frank Valter-Shtajnmajer, me të cilin do të bisedojnë për gjendjen në Kosovë dhe procesin e sapofilluar të zgjidhjes së statusit.
Jessen-Petersen do të takohet edhe me ministrin e Brendshëm, Volfgang Shouble.
XS
SM
MD
LG