Ndërlidhjet

KABUL


Një veturë bombë e ka goditur sot konvojin e ushtrisë kanadeze në jug të Afganistanit, duke shkaktuar disa viktima.
Zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme, Dad Mohamed Rasa, bëri të ditur se një civil është vrarë, dhe 7 të tjerë janë plagosur.
Ndërkaq, zëdhënësi i ushtrisë amerikane, Xheri O'Hara, tha se ka të vdekur në mesin e trupave të koalicionit, por nuk e bëri të njohur përkatësinë e tyre.
XS
SM
MD
LG