Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri rus i Mbrojtjes Sergei Lavrov tha se Rusia ka shitur armë në 2005, në vlerën e 6 miliard dollarëve. Ai tha se ka patur rritje prej 500 milion dollarë krahasuar me të ardhurat e shitjeve në 2004.
Rusia është një nga vendet që shet më shumë armë dhe municione me vendet e SHBA dhe ato kryesore evropiane.
XS
SM
MD
LG