Ndërlidhjet

PRISHTINË


Varrimi i Presidentit Ibrahim Rugova do të bëhet të enjten, më 26 janar. Kështu bëri të ditur sot zëdhënësi i Presidentit, Muhamet Hamiti, duke shtuar se për vendin e varrimit do të respektohet dëshira e familjes.
Këshilli i Varrimit të Presidentit do të ketë 50 anëtarë dhe për kryetar të tij është propozuar zyrtari i lartë i LDK-së, Alush Gashi.
XS
SM
MD
LG