Ndërlidhjet

STAMBOLL


Protestues në Stamboll kanë bërë thirrje për lirimin e liderit të kurdëve të Turqisë, Abdullah Oçalan. Gjatë protestës pati përplasje me policinë ku kjo e fundit përdori gazin lotsjellës dhe plumba plastike kundër protestuesve.
Oçalan është dënuar me burgim të përjetshëm në vitin 2002, pasi Turqia rrëzoi dënimin me vdekje të tij.
XS
SM
MD
LG