Ndërlidhjet

BAGDAD


Gjyqi i Sadam Huseinit, që rifilloi paraditen e sotme, u mbërthye shpejt nga kaosi pas largimit në shenjë proteste ndaj procedurave të Sadam Huseinit dhe ekipit të tij mbrojtës.
Trupi Gjykues vendosi që ekipi mbrojtës i emëruar nga Gjykata të marrë përsipër mbrojtjen e të akuzuarve.
Sadami dhe 7 bashkëpunëtorë të tij përballen me akuza për vrasjen e 148 njerëzve në vitin 1982.
XS
SM
MD
LG