Ndërlidhjet

BRUKSEL


Komisioni Evropian tha se analizat kanë zbuluar praninë e virusit të gripit të shpezëve në Qipron Veriore.
Në komunikatë gjithashtu thuhet se ndalohet importi i shpezëve apo prodhimeve të tyre nga Qiproja Veriore në Bashkimin Evropian.
Virusi H5N1 shkaktoi vdekjen e 4 njerëzve në Turqi dhe infektoi të paktën 21 të tjerë.
XS
SM
MD
LG