Ndërlidhjet

UASHINGTON


Numri i ushtarëve ndërkombëtarë në Irak pritet të ulet nën 100 mijë deri në fund të këtij viti, deklaroi këshilltari për siguri kombëtare i presidentit irakian. Aktualisht në Irak gjenden mbi 160 mijë forca ndërkombëtare.
Burimi i njëjtë tha se tashmë janë hartuar planet për këtë tërheqje, kushtet e sigurisë dhe marrjen e përgjegjësive nga forcat irakiane.
XS
SM
MD
LG