Ndërlidhjet

TIRANË


Shtetet e Bashkuara i kanë dhënë Shqipërisë rreth 14 milionë dollarë për të luftuar korrupcionin. Ambasada amerikane në Tiranë njoftoi se ndihma dy-vjeçare për administrimin e taksave, prokurimin publik dhe regjistrimin e bizneseve, është miratuar të mërkurën në kuadër të Sfidës së Mijëvjeçarit, me iniciativë të qeverisë amerikane.
XS
SM
MD
LG