Ndërlidhjet

NJU JORK


Iraku është shndërruar në konfliktin më vdekjeprurës për gazetarët në 25 vitet e fundit. Ky është përfundimi i raportit të hartuar nga Komiteti i Mbrojtjes së Gazetarëve.
22 gazetarë u vranë në Irak vitin e kaluar dhe gjatë vitit 2006 është regjistruar vetëm një gazetar i vrarë.
61 është numri i përgjithshëm i viktimave në mesin e gazetarëve që nga fillimi i konfliktit në Irak.
XS
SM
MD
LG