Ndërlidhjet

BAGDAD


Gjykimi i Sadam Huseinit është shtyrë deri më 28 shkurt. Ish-udhëheqësi irakian i ka thënë gjykatës se ka tri ditë që ka hyrë në grevë urie. Husein dhe 7 të bashkëakuzuarit tjetër, akuzohen për vrasjen e 148 irakianëve në fshatin Duxhail, në vitin 1982.
Kurse nga zhvillimet tjera në Irak, burimet spitalore njoftuan se persona të armatosur kanë vrarë sot 11 anëtarë të të njëjtës familje në Balad, në veri të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG