Ndërlidhjet

UASHINGTON


Dhoma e Përfaqësuesve me shumicë votash e mbështeti ndërprerjen e ndihmave direkte amerikane për Autoritetin Palestinez, nëse Hamasi, i cili pritet të formojë qeverinë e re, nuk pushon së kërkuari shkatërrimin e Izraelit.
Rezoluta u miratua me 418 vota dhe vetëm 1 kundër. Masat më parë u miratuan në Senat.
XS
SM
MD
LG